Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīgā” notiks kormūzikas koncerts “Skani, Saulei uzlecot!”
Sestdien, 26. aprīlī plkst. 14.00, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, notiks kormūzikas koncerts “Skani, Saulei uzlecot!”. Koncertā uzstāsies Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” jauktais koris “Skaņupe”, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas meiteņu koris “Rasa” un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” jauktais koris “Mītava”.
Koncerta repertuārā lielākā daļa dziesmu būs saistītas ar Saules tematiku, tās būs dziesmas par Sauli, kas aust, rotājas, riet. Saule tiek asociēta kā dzīvības un spēka avots uz Zemes, kordziesmās folklora (senatnīgais) satiekas ar mūsdienu komponistu intonācijām, akcentējot tautas dziesmās pausto ideju par Saules nebeidzamo ritēšanu.
Ieeja bez maksas.
Koncertu organizē Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”.
Bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” lieldienu koncertuzvedums “Kā zvēri Daugavu raka” VEF kultūras pils Kamerzālē
16. aprīlī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” bērnu vokālā studija “Knīpas un Knauķi” aicina apmeklētājus uz koncertuzvedumu bērniem “Kā zvēri Daugavu raka” VEF Kultūras pils Kamerzālē plkst. 17.00 un 19.00.
Koncertuzvedumā apmeklētāji varēs iejusties latviešu tautas pasakas motīvā, kurā stāstīts par to, kā pēc Dieviņa vēlējuma zvēri, putni un zivis raka Daugavu. Pasaku mūzikā izstāstīs Ilga Reizniece (balss, vijole), Laima Jansone (kokle), Andris Grunte (kontrabass) un bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” mazie un lielie dziedātāji.
Mazie skatītāji un klausītāji tiksies ar putniem, zaķi un lapsu, lāci un vilcēniem, jo visi dzīvnieciņi gribēs upi rakt. Taču ne visiem Daugavas racējiem darbiņš ies no rokas. Muzikālajā uzvedumā mīsies dziesmas un dejas, bet kādā svarīgā brīdī arī klausītājiem būs jāpieliek savas balsis, lai Daugavu kopīgiem spēkiem izraktu plašu un varenu.
Koncertuzvedumā piedalās bērnu vokālās studijas “Knīpas un Knauķi” grupas “Mazputniņi”, “Irbītes”, “Vālodzītes”, “Zvirbulīši”, “Ķīvītes”, “Zīlītes” un “Urdaviņas”.Vadītājas - Sanita Sējāne un Jonita Štoma .
Biļetes cena 5,00 EUR visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.Tradīciju cikla “Radi-rādi” pasākums par Ūsiņiem un Lapu dienu
Tradīciju pasākuma cikla “Radi-rādi” ietvaros 16. aprīlī plkst. 18.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” radošajā telpā “Radītava” (ieeja no Jaunielas 29A), notiks nodarbība par Ūsiņu un Lapu dienas svinēšanu.
“Radi-rādi” tradīciju pasākumi būs interesanti ikvienam – gan tiem, kas Saules gada ritējumu vēlas ieviest savā ikdienā, gan tiem, kas vēlas paplašināt savas zināšanas par latviešu tradicionālajiem svētkiem. Pasākumi tiek rīkoti aptuveni divas nedēļas pirms svinamajiem svētkiem, lai tiem varētu pagūt sagatavoties. Šoreiz uzmanība veltīta Pavasara svētku svinēšanai no vīrišķā skatu punkta (Ūsiņi) un sievišķā un skatu punkta (Lapu diena). Pasākumu vadīs folkloras kopa “Vilkači” un folkloras draugu kopa “Skandinieki”.
Pasākumos visi laipni gaidīti ar līdzi paņemtiem instrumentiem saspēlei. Nodarbības ilgums 2 stundas.
Aicinām iepriekš pieteikties šeit: https://forms.office.com/e/8p7VNKKCUF
Dalības maksa pieaugušajiem 3,00 EUR,
ģimenēm (2 pieaugušie + bērni) 5,00 EUR.
Tradīciju pasākumu norisi atbalsta Rīgas
valstspilsētas pašvaldība.
Aicinām pieteikties tirdzniecībai Ģimeņu folkfestivālā “TAKA”, 2025. gada 24. maijā, Jaunajā Teikā!
24. maijā notiks Ģimeņu folkfestivāls “TAKA”, Kompleksā "Jaunā Teika" un konferenču centrā "Fantadroms". Koncerts Jaunās Teikas āra teritorijā, aktivitātes ģimenēm ar bērniem – Muzikantu telts, Spēļu telts, Tradīciju telts, Maskošanās telts. Amatnieku darinājumu un mājražotāju tirdziņš un dienas noslēgumā danči.
Aicinām pieteikties tirdzniecībai sabiedriskos ēdinātājus, amatniekus, mājražotājus un ģimenes uzņēmumus Ģimeņu folkfestivālā “TAKA”, Rīgā Jaunajā Teikā, 2025. gada 24. maijā no plkst. 12.00 līdz 22.30.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 15.04.2025.
Pieteikties dalībai pasākumā var tikai elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu, pielikumus un no 2025. gada 3. aprīļa līdz 2025. gada 15. aprīlim, nosūtot to uz e-pasta adresi [email protected].
Dokumenti, pieteikuma veidlapa un pielikumi:
Joku dienai veltīts koncerts kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” filiālē Ieriķu iela 43A
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” aicina klausītājus uz joku dienai veltītu koncertu 6. aprīlī plkst. 17.00 Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” filiālē Ieriķu iela 43A.
1. aprīlis dažādās pasaules valstīs tiek atzīmēts kā joku diena, kad ar asprātīgiem jokiem tiek izjokoti ģimenes locekļi, draugi, radi un kolēģi. 6. aprīļa “Joku koncerts” ļaus apmeklētājiem izbaudīt muzikālus priekšnesumus, kas koru izpildījumā tiks ietērpti humorā un izpaudīsies gan dziesmās, gan tērpos.
Jokus plēsīs un skatītājus smīdinās Dobeles pilsētas kultūras nama jauktais koris “Sidrabe”, mākslinieciskais vadītājs Jānis Lapsa, Rīgas Stradiņa universitātes jauktais koris “Rīga”, diriģentes Zane Zilberte un Evita Taranda, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave sol” jauktais koris “Medera”, mākslinieciskā vadītāja Gunta Vāvere un kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” kamerkoris “Vidus”, mākslinieciskā vadītāja Baiba Milzarāja.
Ieeja bez maksas.
Aicinām pieteikties tirdzniecībai pasākumā "Baltica. Rīgas diena", 2025. gada 27. jūnijā, Vecrīgā!
No 26. līdz 29. jūnijam jau 13. reizi Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Rīgā, Siguldas novadā un Daugavpilī notiks dažādi koncerti, danči, meistardarbnīcas un citi pasākumi, kas pulcēs folkloras kopas un etnogrāfiskās grupas no visiem Latvijas novadiem un Baltijas.
Aicinām pieteikties tirdzniecībai amatniekus, mājražotājus, oriģinālliteratūras iespieddarbu tirgotājus un sabiedriskos ēdinātājus festivāla “Baltica” Rīgas dienā, Vecrīgā 2025. gada 27. jūnijā (precīzas atrašanās vietas un tirdzniecības laiki skatāmi Noteikumos)
Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 21.04.2025.
Pieteikties dalībai pasākumā var tikai elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu, pielikumus un no 2025. gada 2. aprīļa līdz 2025. gada 21. aprīlim, nosūtot to uz e-pasta adresi [email protected].
Aicinām rūpīgi iepazīties ar tirdzniecības Noteikumiem un iesūtīt visus nepieciešamos dokumentus.
Dokumenti, pieteikuma veidlapa un pielikumi:
Satiec savu meistaru kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”
"Satiec savu meistaru!" ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Pasākuma būtība - vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” šajā gadā 26. aprīlī un 27. aprīlī aicina ikvienu apmeklēt mūsu meistaru piedāvāto norišu programmu, kas ietver gan meistarklases un paraugdemonstrējumus, gan lekcijas un individuālās konsultācijas.
Plašāka norišu programma pieejama mājaslapā www.satiecsavumeistaru.lv
Turpini tradīciju – Nāc un pievienojies arī Tu!
Zināmi folkloras balvas “Austras koks 2024” laureāti
Popularizējot tradicionālās kultūras pamatvērtības, latvisko dzīvesziņu, tās ilgtspēju un daudzveidīgās izpausmes mūsdienu sabiedrībā, par veikumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā ik gadu godina personas, folkloras kopas un kopienas, pasniedzot folkloras balvu “Austras koks”. Ir zināmi 2024. gada balvas ieguvēji, kuru godināšana notiks 10. aprīlī plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē. Ieeja bez maksas.
Šogad balva “Austras koks” tiks pasniegta trīs nominācijās: “Mūža ieguldījums”, “Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana” un “Aktivitātes folkloras jomā 2024. gadā”. Tiks pasniegta arī “Iedvesmas balva par gada publikāciju”.
Balvu nominācijā “Mūža ieguldījums” saņems Austris Grasis, kurš būdams ne vien folkloras zinātājs, teorētiķis, bet arī aktīvs latviešu tradīciju praktizētājs, skolotājs un iedvesmotājs, visur pasaulē, kur vien ir latvieši – Eiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un Austrālijā, devis nozīmīgu erudītu, daudzpusīgu, iedvesmojošu un ilglaicīgu ieguldījumu latviskās kopienas veidošanā, izglītošanā un latviskās identitātes stiprināšanā. Balvu par mūža ieguldījumu saņems arī Lidija Jansone. Viņa ir viena no Kuldīgas novada spilgtākajām personībām, kura savu mūžu veltījusi un arī pašreiz velta suitu tradicionālās kultūras apzināšanai un godā celšanai. Ir bijusi etnogrāfiskā ansambļa “Gudenieki suiti” dibinātāja un tā ilggadējā vadītāja. Kā teicēja daudzas zināšanas un prasmes viņa ir nodevusi folkloras vācējiem.
Balvu nominācijā “Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana” par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņems Aīda Rancāne un folkloras kopa “Grodi”. Daudzus gadus līdztekus nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas darbam, “Grodi” sadarbojas ar ģimenēm un dzimtām, lai vadītu nozīmīgākos dzīves cikla brīžus – vedības, krustabas un arī bedības.
Balvu nominācijā “Aktivitātes folkloras jomā 2024. gadā” saņems Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Tradīciju māja un folkloras kopa “Svātra”, kuru kopējais veikums 2024. gadā ir neatsverams un pelnījis īpašu uzmanību. Tradīciju mājā organizēto notikumu klāsts ir iespaidīgs un apbrīnojams. Šeit tiek svinēti tradicionālo gadskārtu svētki, rīkotas amatniecības darbnīcas, izstādes, tautas mūzikas instrumentu spēles apmācības, semināri par latviešu tradicionālajiem svētkiem, godiem, spēlēm, rotaļām, dančiem, tradicionālo danču vakari, sarunu vakari un diskusijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu.
“Iedvesmas balva par gada publikāciju” tiks pasniegta Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu Folkloras krātuvei par akadēmiskā izdevuma “Latviešu tautasdziesmas” (1979-2024) pēdējo izdoto sējumu 2024. gadā, kas reizē nozīmē visa izdevuma publicēšanas cikla noslēgumu. Tajā iekļauts aptuveni miljons tautasdziesmu, kas savāktas pēc Krišjāņa Barona sakārtoto “Latvju dainu” (apmēram 219 000 tekstu) iznākšanas, un zinātniski komentāri par dziesmu tradīciju un tajās atainotajām reālijām. Tādejādi “Latviešu tautasdziesmas” ir lielākais folkloras materiālu publicējums latviešu folkloristikas vēsturē.
Latvijas Folkloras biedrība, izvērtējot
iepriekšējā gada notikumus un procesus tradicionālās kultūras pārmantojamībā,
folkloras balvu “Austras koks” pasniegs jau septīto gadu.
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas koncerts “Sapņu zeme - Latvija” Latvijas Kara muzejā
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” aicina apmeklētājus uz komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītu koncertu “Sapņu zeme - Latvija” šī gada 25. martā plkst. 19.00 Latvijas Kara muzejā, Smilšu ielā 20.
Vīru koris “Tēvzeme” un tā mākslinieciskais vadītājs Tālivaldis Gulbis šogad atjauno savu tradīciju un aicina kopā pieminēt 25. marta komunistiskā genocīda upurus. Ar sieviešu balsīm koncertu papildinās Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags. Koncerta repertuāram izvēlētie skaņdarbi apliecina ticību cilvēcībai, cildina Latvijas skaistumu un tautas gara spēku. Tās skanēs kā solījums neaizmirst upurus un arī būt nomodā par Latvijas nākotni. Savukārt koncerta vadītāja, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte īpaši šim koncertam piemeklējusi dzejas rindas, kas ļaus pakavēties smeldzīgās atmiņās par aizgājušajiem, apcerēt tēvzemes mīlestību un Latviju, kas 1949. gadā daudziem kļuva par tālu sapņu zemi.
25. marts Latvijas vēsturē iezīmēja melnu punktu, jo no trim Baltijas republikām uz Sibīriju tika izsūtīti gandrīz 95 000 cilvēku. Šī bija plašākā baltiešu deportācijas akcija. Šie upuri netiks aizmirsti, šie upuri mūžīgi liecinās par pāri nodarīto.
Ieeja bez maksas.
Pasākumu organizē Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.
Lielās dienas pasākumi Rīgā
20. martā no sešiem līdz astoņiem rītā Arkādijas parkā, Zaķusalā un Lucavsalā rīdzinieki aicināti iesaistīties Lielās dienas saules sagaidīšanas rituālos.
Lielā diena ir viens no četriem nozīmīgākajiem punktiem kalendārajā gadā – šajā dienā aizveras vārti ziemai. Šī diena ir spēka pilna un katrs to var piedzīvot, izejot dabā un veicot īpašus rituālus kopā ar sev tuviem cilvēkiem.
Lielās dienas sagaidīšanas rituāli šogad Rīgas pilsētā notiks jau ierastajās vietās – Arkādijas parkā, kur rituālus ierādīs Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji kopā ar folkloras kopām “Skandinieki”, ”Savieši”, “Budēļi”, “Rāmupe”, Zaķusalas Austrumu galā, kur Sauli sagaidīs Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”, bet trešā vieta būs Lucavsala – Mazās Daugavas pusē, netālu no pieminekļa Lucavsalas aizstāvjiem. Šajā vietā Saules sagaidīšanas rituālus veiks tradīciju kopa “Radi”. Izvēlies sev ērtāko norises vietu, pievienojies rituālos un iegūsti spēku visam pavasarim!
Saules sagaidīšanas rituāli sāksies jau no plkst. 06.00 rītā, prognozētā saules uzlēkšana šogad 20. martā ir plkst. 06.25. Pasākumā bez Saules sagaidīšanas notiks tādas rituālās darbības kā putnu dzīšana, gavilēšana, šautru mešana, šūpoļu rotāšana, mutes mazgāšana un citas.
Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” skatāma ādas un tekstiliju izstāde “Somas un jostas”
No 8. marta līdz 20. aprīlim Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” izstāžu zālē, Jaunielā 29A ikviens interesents aicināts skatīt tautas lietišķās mākslas studiju “Plastika” un “Rota” ādas un tekstiliju izstādi “Somas un jostas”.
Abas studijas dibinātas 1965. gadā un šī gada beigās atzīmēs 60 darba gadu jubileju. Lai ieskandinātu gaidāmo jubilejas izstādi, kas plānota 2026. gada pavasarī Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē, Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” ir apskatāma studiju kopizstāde “Somas un jostas”. Kā jau nosaukums vēsta, galvenie objekti ir ādas un tekstiliju priekšmeti – apģērbu aksesuāri – somas un jostas.
Tās radītas, iedvesmojoties no latviešu etnogrāfijas, baltu arheoloģijas, kā arī tapuši unikāli jaunrades priekšmeti.
Izstādes noskaņa ir ļoti maiga,
krāšņa un sievišķīga, jo radošo darbu autores pārsvarā ir sievietes, kuras savu
piepildījumu radušas, realizējot idejas kādā no tautas lietišķās mākslas studijām.
Lielā diena tradīcijās, dziesmās, rotaļās
Pasākumi tiek rīkoti 2 nedēļas pirms godiem, lai tiem varētu sagatavoties.
Arī šīs sezonas tradīciju pasākumos tiks izmantota 3x3x3 forma – “Skandinieki” dalīsies ar gadu gaitā gūto pieredzi un zināšanām - par katriem godiem radot mazu konspektu - 3 dziesmas, 3 padomus, 3 kustību spēles, dejas vai rotaļas.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās: https://forms.office.com/e/8p7VNKKCUF
Dalības maksa pasākumā 3,00 EUR pieaugušiem, 5,00 ģimenēm
Sieviešu kora “Skanda” 35 gadu jubilejas koncerts “Satiksimies mēs no jauna”
Svētdien, 16. martā plkst. 16.00, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” kamerzālē notiks Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” sieviešu kora “Skanda” 35 gadu jubilejas koncerts “Satiksimies mēs no jauna”.
Koris pavisam nesen ieguvis jaunu elpu, jo par kora māksliniecisko vadītāju un diriģenti kļuvusi Ieva Mezīte, viņas komandā ar kori darbojas kormeistare Paula Šrenka un koncertmeistars Anatolijs Livča.
Jubilejas koncertu koris “Skanda” raksturo šādi: “Šis koncerts ir mūsu kora “Skanda” ilggadējā darba un muzikālās izaugsmes svinēšana. Vēlamies dalīties savā priekā un mūzikā ar jums. Lai tā būtu pirmā satikšanās, atkalredzēšanās, kopā būšana...satiksimies kā no jauna!”
Koncerta īpašie viesi Žoržs Siksna un vīru kopa “Vilki” ar kuriem ir izveidoti īpaši muzikāli sadarbības projekti. Koncerta muzikālo sastāvu kuplinās Uģis Krūskops (sitaminstrumenti), Līga Anna Maurīte, Beāta Bobko, Beāte Purauska, Dženifera Dinbire-Zujeva (flauta), Madara Treide (čells), Lizete Čivčiša (soprāns) un Niks Pūce (perkusijas).
Sieviešu koris “Skanda” divas reizes nedēļā pulcējas mēģinājumiem Kultūras un tautas mākslas centrā „Ritums”, lai apgūtu dažādu repertuāru, 2024. gada oktobrī koris piedalījās Kauņas koru konkursā “Cantate Domino festival”, kurā tika iegūts sudraba diploms!
Biļetes uz koncertu “Satiksimies mēs no jauna” iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/150081
Ieejas maksa 5,00 EUR
Tautas deju kolektīva “Dzīpars” 15 gadu jubilejas koncerts “Dzīparoti deju raksti”
Sestdien, 15. martā plkst. 16.00, VEF Kultūras pils Lielajā zālē notiks tautas deju kolektīva “Dzīpars” 15 gadu jubilejas koncerts “Dzīparoti deju raksti”.
Roku rokā, plecu pie pleca, dzīpariem vijoties vienā rakstā, TDK “Dzīpars” izdejos sirdij tuvākās un mīļākās dejas, aicinot uz skatuves draugus Tautas deju ansambli “Liesma”, Deju ansambli “Dižbramaņi” un Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” bērnu deju ansambli “Dzīpariņš”.
Dejotāji tautas deju kolektīvā “Dzīpars” ir sirdī jauni un vienmēr draudzīgi. Ikviens no viņiem ir sparīgs, aktīvs, radošs un nekad nebēdā par niekiem, bet smaida, smej un kopā dej. “Dzīparu” vieno skaisti sapņi, sasniedzami mērķi un pozitīvas emocijas. Jaunieši mīl deju un dalās savā mīlestībā ar citiem. Tautas deju kolektīvs “Dzīpars” dibināts 2009. gadā, no pirmās dienas mākslinieciskā vadītāja ir Renāte Linde, pedagogi ir Māris Konstants un Evija Miķelsone, koncertmeistare Svetlana Sorokina.
Koncerts notiks divās daļās ar starpbrīdi.
Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/150081
Biļešu cenas 5,00 un 7,00 EUR.

Aicina pieteikties "Radi-rādi" nodarbībām martā
https://forms.office.com/e/3DzyfcuR8A
1. un 8. martā (sestdienās) no plkst. 10.00 līdz 15.00
Nodarbības vadīs meistare Maija Maskalāne, tautas lietišķās mākslas studijas “Vasa” vadītāja.
Dalības maksa par divām nodarbībām 30,00 EUR.
Dalībnieku skaits grupā 8.
Materiāli līdziņemšanai:
- Pieguloši darba cimdi un plāksteris.
13. marts (ceturtdiena) no plkst. 18.00 līdz plkst. 20.00
Lekciju vadīs gleznotāja Valda Kesnere, tautas lietišķās mākslas studijas "Kalvis" vadītāja un Sandra Upmane, tautas lietišķās mākslas studijas "Kalvis" dalībniece
Dalības maksa 10,00 EUR.
Dalībnieku skaits grupā bez ierobežojuma.
Papildus informācijai un jautājumiem tālr. 67181039
Sadziedāšanās vakars "Putnu tēma tautas dziesmās" kopā ar folkloras kopu "Lāns"
Aicinām ņemt līdzi dziesmu, kurā pieminēts putns, lai to nodziedātu kopā ar folkloras kopu!
Esiet laipni gaidīti arī tad, ja plānojat šoreiz piedziedāt vai piespēlēt citiem.
Aicinām baudīt skanīgu, jauku gaisotni, kur goda vietā - latviešu tautas dziesma.
Aicina pieteikties tirdzniecībai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus pasākumā “Meteņi Vecrīgā” 2. martā.
2. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Rātslaukumā Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību pirmo reizi rīkos vērienīgas Meteņu svinības, kas ļaus ikvienam ieraudzīt, sajust, sagaršot un sadzirdēt to, cik patiesībā interesantas, piepildītas un aizraujošas ir latviešu tradīcijas un kā tās spēj mijiedarboties ar mūsdienu pasauli.
Visa pasākuma garumā Rātslaukumā norisināsies sadziedāšanās un danči, masku grupu izrādes uz skatuves, brīvdabas masku izstāde, Rātes pasāžā darbosies radošās darbnīcas – tiks darinātas ķekatu maskas, tradicionālās lupatu lellītes, masku darināšana pašiem mazākajiem. Meteņu izdarības ir saistītas ar spēles elementa klātbūtni, un dažāda veida vizināšanās tajā ieņem būtisku lomu! Ne tikai gariem liniem, pārticībai un auglībai, bet arī sportiskam un jestram garam! Tādēļ vizināšanās Rātslaukumā būs daudz. Esam padomājuši gan par mazākiem, gan par lielākiem bērniem. Būs iespēja vizināties ragavās, ko vilks poniji, bet lielākie bērni varēs izbaudīt kaut ko pavisam nebijušu un īpašu – Rātslaukumā darbosies grieztavas, kur bērni ragavās varēs baudīt īstu un tradicionālu Meteņu vizināšanos. Norisināsies lielīšanās sacīkstes un drosmīgākie varēs iesaistīties spēkošanās sacīkstēs.
Aicinām pieteikties sabiedriskās ēdināšanas tirdzniecībai pasākumā "Meteņi Vecrīgā", Rātslaukumā 2025. gada 2. martā no plkst.12.00-16.00.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 18.02.2025. plkst. 09:00
Pieteikties dalībai pasākumā var tikai elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu (pielikums) un no 2025. gada 13. februāra līdz 2025. gada 18. februāra plkst. 09:00, nosūtot to uz e-pasta adresi [email protected].
Dokumenti un pieteikuma veidlapa:
Meteņu svinības Vecrīgā

Deju koncerts “Ceļā uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem”
Sestdien, 15. februārī plkst. 16.00, VEF Kultūras pils Lielajā zālē notiks bērnu deju ansambļu koncerts “Ceļā uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem”.
Koncertā uzstāsies Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” bērnu deju ansamblis “Dzīpariņš” , Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas deju kolektīvs “Pumpurēni” un Tautas deju kolektīvs “Dzīpars”.
Koncertā tiks izdejotas visas XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gan stadiona “Daugava” lieluzveduma “Es atvēru Laimas dārzu” dejas, gan Xiaomi Arēnā plānotā uzveduma “Viedvasara” dejas. Koncerts notiks divās daļās ar starpbrīdi.
Deju kolektīvu vadītājas ir Renāte Linde, Gunita Zirne, Laura Āboltiņa un pedagogi – Sindija Strautiņa, Evija Miķelsone un Māris Konstants. Koncertmeistares Agita Galzona un Svetlana Sorokina.
Visi kolektīvi gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, turpina kopt, attīstīt un popularizēt latviešu tautas deju tradīcijas. Dejojot var iegūt jaunus draugus, izkopt savu stāju un muzikalitāti. Galvenais - dejā rast prieku!
Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/148980
Biļešu cenas 5,00 un 7,00 EUR.
Koncertu organizē Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”.
